طراحی سایت

موتورهای جستجو عاشق می شوند

عاشق سایت‌های بهینه

سئو عامل پول‌سازی کسب و کار شماست

ما در زمینه انجام سئو سابقه بسیار درخشانی داریم. در این صفحه توضیحات ما را بخوانید و در انتها نمونه سایت های سئو شده توسط ما را مشاهده کنید

سئو به انگلیسی SEO مخفف Search Engine Optimization به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو می باشد و یک فرایند برای دیده شدن در موتورهای جستجوی عمومی (آن‌هایی که نتایج را بدون دریافت هزینه به نمایش درمی‌آورند مانند گوگل، یاهو و ...). ما یک کمپین خوب برای این بهینه‌سازی داریم که در آن عواملی که برای بهبود نتایج انجام می‌دهیم شامل، انتخاب صحیح و مرتبط کلمات کلیدی که مربوط به بهینه‌سازی On-page (بهینه‌سازی در سایت شما) می باشد را می باشد تا این کلمات کلیدی و عبارات را در موتورهای جستجو برجسته و بولد نماییم. بهینه سازی سایت (سئو) به صورت کلی به دو مورد On-Page و Off-Page تقسیم می شود. بهینه سازی On-Page به عناصر وبسایت اشاره می کند که این عناصر شامل کدهای HTML، محتوای متنی و تصاویر می‌باشد. بهینه‌سازی Off-Page عمدتا شامل ایجاد بک‌لینک (لینک به وبسایت شما از سایر وبسایت‌های مرتبط). می‌باشد.

انواع سئو

در حالت کلی دونوع سئو وجود دارد، سئوی کلاه سفید (این نوع سئو خوب است) و سئوی کلاه سیاه (این نوع سئو خیلی خوب نیست). البته نظرات متفاوتی در مورد ماهیت هر کدام از این روش‌های سئو وجود دارد. در هر صورت شما به اطلاعات کامل و جامعی برای یک تصمیم‌گیری آگاهانه نیاز دارید. ما برای مشاوره با شما هستیم. کارشناسان ما نیز آنلاین هستند

توضیحات بیشتر

خدمات سئو

ما تعدادی خدمات در زمینه سئو داریم که به رشد وبسایت شما در موتورهای جستجوی فراگیر مانند یاهو، گوگل و ... کمک نماییم. این خدمات شامل و نه محدود به بهینه سازی On-Page، تولید لینک، طراحی و تولید وبسایت هایی با الگوریتم‌های بهینه شده برای موتورهای جستجو و تولید محتوای صادقانه و بدون تقلب و نقض کپی رایت.

توضیحات بیشتر

سئو مناسب چه کسانی است؟

در واقع سئو یک روش مناسب برای بازاریابی وبسایت است. ولی افرادی که ترافیک ورودی اصولی به سایتشان را دوست ندارند و فکر می‌کنند می‌توانند با پرداخت ریال‌ها و دلارها به برخی شرکت‌ها ره چندماهه و یا چند ساله را یک در یک شب بروند سخت در اشتباه‌اند. چرا که موتورهای جستجو اکنون خیلی هوشمند هستند. معمولا شرکت‌ها و افرادی که اینگونه فکر می‌کنند نتیجه مناسبی هم نمی‌گیرند.

توضیحات بیشتر

سئو مخصوص چه کارهایی‌ است؟

اطلاعات نادرست زیادی در مورد این‌که سئو چه کارهایی می تواند انجام دهد وجود دارد و یک سایت چه زمانی به نتایج اول جستجو می رسد. ما در گروه انفورماتیک میرعلوی به هیچ عنوان به افسانه‌ها و شایعات در مورد سئو اعتقاد نداشته و طی یک برنامه زمانی می توانیم انتظارات واقع‌بینانه شما را در کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برآورده نماییم. سئوی ما یک‌بار مصرف نیست و شما بهتر است با چشم باز تصمیم بگیرید

توضیحات بیشتر
سئو - انتخاب نام دامنه
SuperUser Account

سئو - انتخاب نام دامنه

انتخاب نام دامنه یکی از موارد مهم در ایجاد یک وب سایت است. از نظر سئو / SEO یکی از موارد مهم بعد از  انتخاب یک دامنه مناسب که حتی الامکان شامل کلمات کلیدی بدست آمده در تحلیل و تجزیه کسب و کار بدست آمده، می باشد

اگر بخواهیم مثالی بزنیم، دامنه‌ی سایت را در نظر بگیرید. این دامنه حاوی کلمات olaplex و iran است. اگر به تصویر زیر دقت کنید برخی از قسمت ها را بصورت برجسته یا bold ملاحظه می نمایید و این در حالی است که ما کلمه ایارن را به فارسی تایپ کرده ایم و گوگل معادل انگلیسی آن یعنی iran را بصورت برجسته نمایش داده است. 

نام دامنه را مناسب انتخاب کنید

در حال حاضر بسیاری از صاحبان کسب و کار ترجیح می دهند که نام دامنه سایت خود را خودشان انتخاب کنند. اغلب صاحبان کسب و کار از معیارهای مختلفی مانند نام، نام خانوادگی، نام یکی از بستگان، نام شهر و یا عناوین پرتکراری مانند اول، برتر و .. در نام دامنه استفاده می کنند. اما دیگر شرایط فرق کرده است! و با توجه به ازدیاد کسب و کارها در فضای مجازی بهتر است از نظر یک متخصص طراحی سایت در انتخاب نام دامنه استفاده شود. یکی از دلایلی که استفاده از خدمات ما را نیز الزامی کرده است کوچ کسب و کارها از بازارهای فیزیکی به فضای مجازی  و دنیای اینترنت می باشد. الان کوچک‌ترین کسب و کارها نیز ترجیح می دهند با طراحی سایت خود را با بزرگترین برندها هم رده ببینند!

در زیر برای شما لیستی را تهیه کرده ایم که ملاک های مهم در انتخاب نام دامنه‌ی مناسب برای کسب و کار می باشد

 • دامنه باید کوتاه باشد: سعی کنید یک اسم با معنی با تعداد کاراکترهای کم انتخاب کنید. در صورتی که طول کاراکتر 8 باشد این نام دامنه بسیار مناسب خواهد بود
  یک دامنه با بیشتر از ده کاراکتر مانند abad-rahan-e-farda.com نامناسب است. و باید از ثبت دامنه هایی با بیش از ۱۵ کاراکتر پرهیز کنید (منبع)
  البته تقریبا همه ی دامنه های زیر 5 کاراکتر خریداری شده است.
 • کلمات کلیدی بهتر است در نام دامنه‌ی خود از یک یا دو کلمه کلیدی کارتان استفاده کنید. حتما قبل از انتخاب نام دامنه خود را بیابید و در استفاده از این کلمات کلیدی در نام دامنه کوتاهی نکنید. برای این کار نیز می توانید از روش های استفاده کرده و یا با استفاده از مترجم های آنلاینی مثل مترجم گوگل عبارات و کلمات مرتبط با کار خود را ترجمه کرده و در نام دامنه استفاده کنید. 
 • راحت بودن نام دامنه جهت به خاطر سپردن:  یکی از نکات پنهان در انتخاب نام دامنه این است که این نام در خاطر بماند. سعی کنید در نام دامنه از عبارت های تکراری مثل سبز، نوین، سیستم، فرا، easy, hot, top, best و عبارت های مشابه این ها خودداری نمایید. چرا که کاربران سایت شما به راحتی نمی توانند چنین اسامی را به خاطر بسپارند
 • سابقه فعالیت دامنه انتخابی شما در اینترنت: دقت داشته باشید نامی که برای دامنه خود در طراحی سایت انتخاب می کنید یک نامی نباشد که سابقه فعالیت زیادی در اینترنت داشته باشد. ممکن است نامی که انتخاب می کنید سابقه فعالیت در اینترنت در زمینه های مختلف، نامربوط، و حتی غیراخلاقی داشته باشد. وجود سابقه نیز نیاز به بررسی سابقه و پیشینه ی آن دامنه در موتورهای جستجو دارد که این خدمات در دپارتمان انفورماتیک میرعلوی بصورت رایگان برای شما انجام می شود. ()
 • دقت به کپی رایت دامنه: ثبت کردن دامنه هایی با اسامی شرکت های بزرگ و معتبر خارجی و حتی شرکت های ثبت شده داخلی با TLD های مختلف کار درستی نیست چرا که این شرکت ها اسامی خود را به ثبت رسانده اند و به راحتی می تواند نام دامنه را از شما پس گرفته و کسب و کار شما را متوقف سازد. 
  به کپی رایت دقت کنید و دقت کنید که نام دامنه نام یک شرکت معتبر خارجی نباشد. اگر دامنه شرکت معتبری را در ایران یا با TLD های دیگر ثبت کردید، صاحب آن کسب و کار به راحتی می تواند دامنه را از شما پس گرفته و فعالیت شما را متوقف کند. زیرا شرکت های بزرگ نام خود را قبل از زمان خرید دامنه توسط شما ثبت کرده اند.
 • ۶- دامنه COM. استفاده از com. برای فعالیت های بین المللی همیشه اولین توصیه است. این نام دامنه سرواژه Commercial به معنی تجاری است. برای شرکت های تجاری و سایت های چند منظوره دامنه com. توصیه می شود.
 • ۷- دامنه IR. استفاده از ir. برای فعالیت های ملی و داخلی توصیه می شود.
 • ۸- بیان ساده و راحت یک دامنه مناسب دامنه ای است که به عنوان مثال در هنگام بیان آن در پشت تلفن، نیاز به هجی کردن نداشته و شنونده دچار مشکل نشود.
 • ۹- حروف بدون تلفظ نام دامنه با حروف "بدون تلفظ" مناسب نیست. مثلا پروانه که می تواند parvane.com یا parvaneh.com باشد. البته در موارد خاص می توان دامنه های مشابه رو خریداری کرد.
 • ۱۰- یک شیوه تایپ دامنه مناسب دامنه ای است که فقط یک جور تایپ شود در عبارت های انگلیسی از حروف Q، Z، X، C و P استفاده نکنید. همچنین از کلماتی که نوشتار آن به انگلیسی چند فرمی است دوری کنید. مانند کیوان سافت که یک نمونه بد برای انتخاب نام دامنه است چون می تواند به صورت kayvansoft، kaivansoft، kevansoft، keiwansoft و بسیاری حالت های دیگر نوشته شود.
 • ۱۱- املای ساده نگارش بسیار سخت نداشته باشد. مخصوصا در صورتی که کاربران شما غیر انگلیسی هستند استفاده از کلمات انگلیسی با تلفظ سخت مناسب نیست.
 • ۱۲- عدد نداشته باشه در بسیاری از موارد ترکیب عدد و نوشتار برای حافظه بسیار سخت است. انتخاب اعداد چند رقمی که کاربر هیچ خاطره ای از عدد و خاص بودن آن ندارد معمولا به یاد نمی ماند. استفاده از جایگزین عدد برای برخی کلمات مانند 4 به عنوان نمونه در دامنه book4you.com نیز نمونه نامناسبی برای انتخاب دامنه است. به یاد داشته باشید که از ترکیب عدد و حروف برای رمز استفاده می شود.
 • ۱۳- خط تیره یکی از کارهایی که غالبا توسط اسپمرها (گونه ای از خلافکاران اینترنتی) انجام می شود استفاده از خط تیره برای ساخت دامنه های شبیه به دامنه قربانی است. این خلافکاران از شباهت ظاهری دامنه برای فعالیت خرابکارانه استفاده می کنند. در صورتی که برای استفاده از خط تیره اصرار دارید در نظر داشته باشید که حداکثر از یک خط تیره استفاده کنید.
  استفاده از خط تیره در دامنه باعث کاهش اعتبار و شناسایی به عنوان خرابکار می شود.
 • ۱۴- لغت جدید لغت جدید یا اختصاری خلق نکنید. مثلا در صورت پر بودن cutie از جایگزینی مانند qt استفاده نکنید. استفاده از عبارات یا نام های جدید هزینه بازاریابی شما را چند برابر می کند.

چک لیست

 • استفاده از واژه های کلیدی در نام دامنه
 • انتخاب نام مناسب با شرایط بالا
مطلب قبلی تجزیه و تحلیل کسب و کار
مطلب بعدی سئو - تگ عنوان
Print
1218 رتبه بندی این مطلب:
5.0
رنگ زمینهbackground-color-1
رنگ color-1
کلاس آیکونfa-globe

SuperUser AccountSuperUser Account

سایر نوشته ها توسط SuperUser Account
تماس با نویسنده

نوشتن یک نظر

نام: ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
Mobile:
پیام خود را وارد کنید ...
x