طراحی سایت

پس از یک دهه تجربه سوالات پرتکرار را می‌دانیم و به آن‌ها پاسخ می‌دهیم

سوالات متداول در مورد آموزش

منظور شما از پیش نیاز چیست؟ آیا دقیقا باید دوره ذکر شده به عنوان پیش نیاز در مجتمع فنی میرعلوی گذرانده شود؟

خیر. منظور از پیش نیاز، آشنایی با نرم افزارهای دوره ای است که به عنوان پیش نیاز مطرح شده و لزومی ندارد آن دوره را حتما در مجتمع فنی میرعلوی گذرانده باشید یا مدرکی برای آشنایی با این نرم افزارها داشته باشید.

 
چرا مدت زمان طول دوره به طور دقیق مشخص نیست و مثلا 2.5 تا 3 ماه میباشد ؟
 

کلاس ها ممکن است دو روز در هفته تشکیل شود و هر روز 2 ساعت که جمعا 4 ساعت در هفته می باشد و یا ممکن است یک روز در هفته به مدت 3 ساعت تشکیل شود . بدیهی است که طول دوره کلاس های یک روز در هفته طولانی تر خواهد شد . و در ضمن ممکن است تعطیلی های پیش بینی نشده اتفاق بیفتد و مدت کلاس طولانی تر شود .

 
با دیپلم صادره وارد چه دانشگاههایی می توان شد ؟
 
دیپلم صادر شده از طرف آموزش و پرورش می باشد و کاملا معتبر می باشد و شما می توانید به راحتی با شرط معدل وارد دانشگاه های آزاد , پیام نور و علمی کاربردی و با دادن کنکور به راحتی وارد دانشگاههای سراسری شوید . شایان ذکر است که مجتمع فنی میرعلوی مهارت های فنی حرفه ای را زیر نظر سازمان فنی حرفه ای ارائه میدهد که منجر به اخذ مدرک دیپلم از آموزش می باشد.
 
تاریخ شروع دوره ها چه زمانی است ؟
 
همه مردم ابتدا در مورد پسوندبا توجه به ترمیک بودن دوره ها برای اطلاع از تاریخ شروع دوره ها باید با آموزشگاه تماس حاصل فرمایید
 
آیا با داشتن دیپلم و نیازی به گذراندن مجدد واحدهای عمومی برای دیپلم جدید هست ؟
 
خیر نیازی به گذراندن مجدد واحدهای عمومی ندارید و می توانید تطبیق بزنید
 
آیا امکان پرداخت قسطی شهریه وجود دارد ؟
 

برای دوره های دیپلم که دارای شهریه تقریبا بالایی می باشد بله ! . و برای دوره های آزاد نیز طبق قوانین امور مالی 50 % از شهریه موقع ثبت نام و50 % نیز تنها با پرداخت چک یک ماهه ( شایان ذکر است یک ماه از تاریخ ثبت نام منظور میگردد ) امکان پذیر است .

 
 
آیا میرعلوی در تهران و شهرستان ها شعبه ی دیگری دارد ؟
 
آموزشگاه میرعلوی در تهران و شهرستان ها شعبه ندارد و فقط در تهران - خیابان آزادی - نرسیده به خوش جونبی -پ 250 فعالیت دارد .
 
مدرک دوره‌های شما از نظر اعتبار چگونه است؟
 
مدرک دوره های فنی و حرفه ای (مانند ناظر چاپ، ICDL، و...) از طرف سازمان فنی و حرفه ای صادر شده و اعتبار بین المللی دارد. مدرک رشته های دیپلم نیز به شکل رسمی از طرف آموزش و پرورش صادر می شود. مدرک دوره های آزاد میرعلوی نیز تحت نظارت مدیریت کیفیت TUV Nord آلمان و با نشان ISO 9001 اعطا می گردد.
 
کلاسها چند نفره برگزار می شود؟
 
کلاسها معمولا بین 10 تا 12 نفره برگزار شده و برای هر نفر یک کامپیوتر در نظر گرفته شده است.
 
کلاسهای دوره های آموزشی در چه روزهایی و در چه ساعاتی برگزار می شود؟د
 
کلاسهای دو روز در هفته: - شنبه و دوشنبه - یکشنبه و سه شنبهساعات برگزاری کلاسهای دو روز در هفته: (دو ساعته)صبح: 9 تا 11 - 11 تا 1بعد از ظهر: 3 تا 5 - 5 تا 7کلاسهای یک روز در هفته:- چهارشنبه- پنجشنبهساعات برگزاری کلاسهای یک روز در هفته: (سه ساعته)صبح: 9 تا 12بعد از ظهر: 12 تا 3 - 3 تا 6.
 
آيا شروع كلاسها به شكل ترمي انجام مي گيرد؟
 
خير، كلاسهاي آموزشگاه پشت سر هم تشكيل مي شود و بدين ترتيب هميشه امكان ثبت نام براي دوره بعدي هر كلاس وجود دارد.
 
براي گرفتن ديپلم چه مراحلي بايد انجام بگيرد؟
 
پس از ثبت نام و پرداخت شهریه باید 41 واحد تخصصی را در یكی از رشته های تصویرسازی (طراح گرافیك)، نقشه كشی ساختمان، حسابداری (مالی)، طراحی صفحات وب، تعمیر عمومی كامپیوتر یا برنامه نویسی كامپیوتر با شركت در كلاسهای عملی مجتمع آموزشی میرعلوی گذرانده و همزمان 55 واحد عمومی را در یكی از مدارس به صورت حضوری یا غیرحضوری اخذ نمایید..
 
طول مدت گرفتن مدرك ديپلم چقدر است؟
 
بستگي به رشته انتخابي شما دارد اما معمولا بين 6 تا 9 ماه با گذراندن 41 واحد تخصصي و 55 واحد عمومي مي توانيد مدرك ديپلم خود را اخذ كنيد.
 
مدارك لازم براي ثبت نام دوره هاي آموزشي چيست؟
 
مدارك مورد نياز براي ثبت نام:كپي شناسنامه كپي كارت ملي دو قطعه عكس شهريه دوره مورد نظر
 
 

سوالات متداول در مورد طراحی سایت

مراحل طراحی یک سایت چیست؟

تحلیل و مشاوره در خصوص انتخاب امکانات مورد نیاز برای وب سایت
انتخاب نام مناسب برای سایت 
عقد قرار داد و دریافت پیش پرداخت
ثبت دامنه (نام سایت) Domain Registration  
دریافت اطلاعات اولیه و نظرات شما در خصوص نوع طراحی
انجام مراحل طراحی گرافیکی قالب و ظاهر سایت 
تائید طرح توسط شما
ایجاد استراتژی از عملکرد سایت 
ورود اطلاعات اولیه وب سایت(اطلاعات نمونه)
طراحی صفحات بر اساس آخرین استانداردها 
اختصاص فضای اینترنتی (هاستینگ) Hosting 
بارگذاری سایت طراحی شده بر روی فضای اینترنت 
تحویل و آموزش وب سایت در محل شرکت
دریافت با ماباقی مبلغ قرارداد 
شروع پشتیبانی یکساله وب سایت ( شامل آپدیت های نرم افزاری - برطرف کردن اشکالات احتمالی و فنی وب سایت )

لطفا در مورد پهنای باند توضیح دهید

پهنای باند در واقع میزان اطلاعاتی است که در طول ماه توسط سایت شما می تواند رد وبدل شود مثلا فرض کنید شما یک فایل ۱ مگابایتی رار روی سایت خود قرار دهبد و پهنای باند ماهیانه ی سایت شما ۲۰ گیگا بایت می باشد . در این صورت این فایل ۱ مگابایتی در طول ماه ۲۰۰۰۰ بار می تواند توسط افراد در اینترنت دانلود شود.

لطفا در مورد دامنه توضیح دهید
دامنه نام منحصر به فردی است که برای شناسایی سایت اینترنتی مورد استفاده قرار می گیرد و از یک یا چند قسمت تشکیل شده است که با نقطه ( دات ) از هم جدا شده اند . قسمت اول ماهیت آدرس www قسمت دوم نام دامنه domain name و به قسمت سوم پسوند دامنه می گویند.
کدام پسوند برای فعالیت ما مناسب است
همه مردم ابتدا در مورد پسوند com. فکر می کنند اگر نام دامنه مورد نظرتان با پسوند com. آزاد می باشد آن را به ثبت برسانید اگر نتوانستید با پسوند com. دامنه ای را به ثبت برسانید پسوندهای دیگری نیز وجود دارند. البته بعضی از پسوندها ممکن است برای وب سایت شما مناسبتر باشد com / .net / .org / .info / .biz / .ir. پسوندهای متداوالتری هستند و سبب می شوند تا ترافیک سایت شما افزایش یابد.
پیاده سازی وبسایت یعنی چه؟
برنامه نویسی و کدنویسی یک وب سایت بر اساس طرحی که قبلا توسط طراح آماده شده را پیاده سازی یا توسعه آن می گویند. در واقع پیاده سازی جان بخشیدن به طرح با کد است !
تفاوت سایت های استاتیک و داینامیک را بفرمایید لطفا؟

اصولا سایتهای ایستا یا استاتیک سایتهایی هستند که ضرورتی برای تغییر مداوم اطلاعات آنها احساس نمی شود. اینگونه وب سایتها معمولا تنها جهت معرفی کاربرد دارند،عملیات محتوایی سایت به ندرت صورت می پذیرد و در مقابل سایتهای پویا نیاز شدید به تغییر مداوم اطلاعات و محتوا داشته و بنا به نیازمندی و کاربرد سایت طراحی و توسعه می یابند .

طراحی سایت ریسپانسیو یا واکنش گرا یعنی چه؟
در گذشته برای نمایش یک سایت در موبایل یک طراحی مجزا انجام می دادند در این نوع طراحی سرور با توجه به شناسه مرورگر کاربر تشخیص می داد که کاربر سایت را با موبایل بازدید می کند در این حالت محتوای موبایل را در همان آدرس به او نشان می داد یا او را به URL مخصوص موبایل هدایت می نمود. اما در طراحی سایت واکنش گرا که بیشتر به همان Responsive Webdesign مشهور است ساختار لایه های سایت به صورت شناور طراحی می شود و با کمک خاصیت Media در تگ Link با توجه به سایز صفحه css مربوطه بارگزاری می شود که باعث تنظیم عرض صفحه، سایز متن و چینش محتوا در ابعاد مختلف می شود.
بهینه سازی سایت یعنی چه؟
روشی برای ارتقاء یک وب سایت به منظور افزایش تعداد بازدیدکننده هایی است که از موتورهای جستجو دریافت می کند سئو جنبه های متفاوتی دارد از کلماتی که در وب سایت استفاده می کنید گرفته تا لینک هایی که دیگر سایت ها به شما می دهند ، به عبارت دیگر سئو به این معناست : اطمینان از این که ساختار وب سایت به سادگی و راحتی برای موتورهای جستجو قابل فهم است.سئو تنها درباره ی موتورهای جستجو نیست بلکه در طرف مقابل به معنای ساخت وب سایت به طوری است که برای کاربران خوشایند باشد.
بهینه سازی سایت ضروری و قطعی است؟
جواب این سوال کاملا بسته به توقع شما از وبسایتتان دارد . بهینه سازی کمک می کند یک وب سایت در موتورهای جستجو رتبه بالاتری داشته باشد در نتیجه باعث بیشتر دیده شدن سایت می شود. در واقع یک نوع تبلیغات مدرن آنلاین به حساب می آید. زمانی جواب خیر است که شما علاقه ای به بیشتر دیده شدن نداشته باشید.
پشتیبانی سایت چیست؟
نگهداری و پشتیبانی سایت ،سرویسی است که به شما این امکان را می دهد که وب سایت خود را به روز نگه دارید همچنین سرویس پشتیبانی به شما کمک می کند تا ترافیک خود را افزایش دهید و کاربران بسیاری را جذب خود کنید. پیشنهاد ما یک سرویس نگهداری و پشتیبانی وب سایت سفارشی است که به شما امکان ویرایش، بروزرسانی و مدیریت وب سایت را می دهد ما چندین بسته ی پشتیبانی وب سایت را به شما ارائه خواهیم داد تا بر اساس نیاز های خود یکی از بسته ها را انتخاب کنید.
در مورد شارژ مجدد هاست و دامنه بفرمایید
هاست و دامین پس از ثبت به مدت یک سال فعال می باشد و بعد از یک سال باید مبلغی برای تمدید آن پرداخت شود.
هزینه طراحی سایت چگونه تعیین می شود؟
این مورد دقیقا با نیاز شما رابطه مستقیم دارد ، شاید شما وبسایتی ساده و کم هزینه بخواهید یا مدیر یک شرکت بزرگ باشید که سایتی در خور نام تجاریتان میخواهید. در هر صورت هزینه نسبت به کاری که قرار است انجام شود تعیین خواهد شد.
آیا سایت توسط ما قابل مدیریت می باشد و آیا شما آموزشی برای مدیریت سایت دارید؟
بله و ما این کار را به صورت رایگان برای شما انجام خواهیم داد، مگر در صورتی که شما خود از قبل با مدیریت وبسایت آشنایی داشته باشید.آموزش حضوری بنا به نیاز مشتری در محل دفتر ما قابل انجام خواهد بود.
میزبانی وب یا وب هاستینگ یعنی چه؟
فضا واطلاعات سایت شما باید بر روی یکی از کامپیوترهای میزبان متصل به اینترنت قرار گیرد تا دیگران بتوانند در هر لحظه از شبانه روز به آن دسترسی داشته باشند در حقیقت میزبان تمام یا بخشی از فضای یک کامپیوتر همیشه متصل به اینترنت است که به مرورگرها این امکان را می دهد که با تایپ دامنه شما در بخش مرورگر خود بتوانند به صفحات وب شما دسترسی پیدا کنند و یا برنامه ای خاص را برای ایجاد آن صفحات اجرا کنند.هاستینگ در واقع میزبانی سایت شما در فضای اینترنتی است .
چقدر فضا برای سایت من اختصاص می دهید؟
مقدار فضای لازم بستگی به نوع طراحی و فعالیت شما در سایتتان دارد. سایت های ما بصورت پیش فرض روی سرورهای خودمان نگهداری می شوند و در این صورت فضایی که اختصاص داده می شود کاملا نامحدود از نظر حجم و ترافیک است. ولی در صورتی که فضای شما در هاستی باشد که قبلا خودتان خریداری کرده اید مقدار فضای مورد نیاز دقیقا بستگی به حجم فایل ها و مطالبی دارد که روی سایت قرار می گیرد. و در صورتی که این منابع کافی نباشند باید فضای اضافه خریداری شود